Poznaliśmy gamę C-dur i nauczyliśmy się piosenki o niej, a dziś tą piosenkę zaśpiewaliśmy i zagraliśmy akompaniament na dzwonkach diatonicznych...
...oraz na bum bum rurkach.
Poznaliśmy gamę C-dur i nauczyliśmy się piosenki o niej, a dziś tą piosenkę zaśpiewaliśmy i zagraliśmy akompaniament na dzwonkach diatonicznych...
...oraz na bum bum rurkach.
Naszych zmagań z gramatyką ciąg dalszy - poznaliśmy kolejną część mowy: czasownik. Tym razem wykonanie notatki miało wyższy poziom trudności - nie przepisywaliśmy jej, tylko, na podstawie materiału na wzór, opracowywaliśmy ją sobie sami. I wyszło to nam przecudownie!
Dziś pojechaliśmy na wycieczkę do warszawskiego Teatru Lalka na spektakl "Ptak Zielonopióry" oraz zwiedzanie teatralnych kulis. Przedstawienie bardzo się nam podobało, a późniejsze spotkanie z panem Andrzejem i oglądanie teatru "od drugiej strony" było wspaniałą przygodą.
Nasze działania w ramach Europe Code Week zostały zatwierdzone i uhonorowane certyfikatem. Brawo my!
Wszystko, co wiemy i czego się dowiedzieliśmy o drzewach i o lesie, zapisaliśmy w notatce w zeszycie.
W ramach tegorocznego Code Week nasza Pani zarejestrowała wydarzenie, w którym brała udział nasza klasa. Zrealizowaliśmy 11 zadań z kodowania - dziesięć zaplanowanych i jedno dodatkowe. Nasze zadania były związane z treściami z różnych obszarów edukacji, realizowanymi w ciągu kolejnych dni.
Zadanie 1: Liczby rzymskie to matematyczny kod, za którego pomocą doskonaliliśmy umiejętność dodawania i odejmowania w zakresie 20.
Zadanie 2: Niełatwe treści ortograficzne pomagać nam będzie poznawać i utrwalać kolorowy kod, wymyślony przez naszą Panią, który zapisaliśmy w zeszytach, aby go lepiej zapamiętać.
Zadanie 3: Uczyliśmy się gamy C-dur, między innymi za pomocą piosenki - żeby łatwiej zapamiętać jej tekst, zakodowaliśmy go za pomocą ilustracji.
Zadanie 4: Utrwalaliśmy orientację w przestrzeni, odczytując kod zapisany za pomocą liczb i strzałek...
Zadanie 5: ...oraz słuchając kodu, przekazywanego ustnie przez naszą Panią; udowodniliśmy, że umiemy odkodować obrazek zarówno patrząc, jak i słuchając.
Zadanie 6: Poznaliśmy kolejność liczb do stu, odczytując i realizując kod kolorystyczny.
Zadanie 7: Odnajdywanie pola według podanych współrzędnych na planszy o dużych polach przećwiczyliśmy przy okazji zajęć o jeżach (i wiemy, że jeże jabłek nie jedzą, tylko na obrazkach często mają jabłkową dekorację)...
Zadanie 8: ...a na planszy o małych polach tą umiejętność doskonaliliśmy przy rozmowach o jesieni.
Zadanie 9: Rozmawiając o tym, czym podróżujemy, na dwóch matach odkodowaliśmy środki lokomocji, pracując w grupach pod wodzą dwóch liderów; żaden kubeczek nie ucierpiał.
Zadanie 10: Kontynuując temat o podróżowaniu, wyprawiliśmy w podróż nasze małe roboty Ozoboty, projektując im trasy fantastycznych wypraw.
Zadanie 11: Podsumowując zakodowany projekt, na zajęciach informatycznych zaprojektowaliśmy własne obrazki do odkodowywania, korzystając z wirtualnej maty z zasobów projektu Uczymy Dzieci Programować.
To były dwa tygodnie nauki wspieranej zabawą - a taka nauka jest najprzyjemniejsza i najefektywniejsza.
Nasza kolejna notatka graficzna - tym razem ułatwiająca nam zapamiętanie, co to są wyrazy przeciwstawne.
Piosenka o jeżu towarzyszyła nam w poniedziałek podczas wykonywania pracy plastyczno - technicznej - wyszły nam cudne jeżyki, które zawisły na dekoracji przy naszej sali.
Pani powiedziała, że jesteśmy rewelacyjni i napisaliśmy wspaniałe notatki! A Wy jak myślicie?