21 listopada obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień, dzień dobrych uczynków i pozytywnych emocji. Idea tego święta wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych. Oryginalna nazwa święta brzmi Hallo World Day i symbolizuje cel tego dnia, czyli mówienie hallo (cześć) do przynajmniej dziesięciu osób dziennie. Obecnie Dzień Życzliwości obchodzony jest w ponad 180 krajach. Jego celem jest uwrażliwienie ludzi na wzajemną życzliwość, wzbudzenie w nich pozytywnych emocji. Jest to apel przeciwko problemom i często smutnej rzeczywistości. Przesłanie akcji jest proste bądźmy życzliwi codziennie, a nie tylko od święta. Pamiętajmy, że pozytywna energia, którą przekazujemy w świat do ludzi, wraca do nas z nawiązką.
Tego dnia warto uwierzyć, że w każdym z nas drzemią niewyczerpane pokłady dobra i – tak na próbę – okazać komuś bezinteresowną życzliwość. Tym bardziej, że w tej akurat kwestii naukowcy nie mają wątpliwości: bycie miłym, okazywanie dobra, rozbudzanie u siebie życzliwości wobec innych ma moc uszczęśliwiania – nie tylko obdarowanego życzliwością, ale przede wszystkim tego, który ją okazuje. W naszej szkole z okazji tego święta pojawiło się Drzewo Życzeń, na którym rosną liście, wykonane przez wszystkich, którzy chcieli przekazać innym coś miłego. Oczywiście nasza klasa bardzo chciała przekazać innym miłe słowa, a że pisać jeszcze nie umiemy, to postanowiliśmy je narysować. Nasze Liście Życzeń są piękne i zdobią szkolne drzewo.
Ależ piękna i pozytywna dekoracja powstała. Zazdroszczę dzieciakom tylu atrakcji, sama bym się chętnie przyłączyła do tych aktywności
OdpowiedzUsuńI życzmy sobie by taki dzien był każdego dnia 😍
OdpowiedzUsuń